Inspirovaná móda

19.10.2014

Ta Paříž a Ten Řím

ARCHITEKTURA SE BĚŽNĚ INSPIRUJE MÓDOU. JE MOŽNÉ, ABY TOMU BYLO I NAOPAK?

Muž a Žena. Mars a Venuše.
Tvoří krásný evropský pár plný něžné romantiky, ale také spalující vášně.
Zkusme si ty dva představit na módním molu…

„Žena“, raději řekněme dáma! Paříž

je oslnivě krásná, kultivovaně zdobná, plná elegance a ladných gest. Za všech okolností ohleduplná společnice s přehledem zvládající jakoukoli situaci. Je si plně vědoma své výjimečnosti a okouzlujícího šarmu, díky nemuž dosáhne vždy svého.

„Muž“ v podání Říma

je urostlý pěstěný krasavec, trochu frajírek libující si ve velkých gestech, stylu a mužnosti. V jeho jiskřích očích také zahlédneme hrdinství starověkých bojovníků. Pýchu velkého národa. Jeho kouzlu je snadné podlehnout.

PAŘÍŽ
Je elegantní a rozevlátá, dravá i vrtošivá.
Inspirovala ji noční atmosféra kaváren i bohémský život na Montmartru. Kráčí ulicemi Paříže a vždycky je přinejmenším natolik šik, aby vynikla i vedle nejznámější modelky světa – Eiffelovy věže, kráčející po Martových polích.

ŘÍM
Je symbol mužnosti, město vítězů mnoha bitev. Kolébka učenců, stále maskulinní svět, kde ženy získaly své dějinotvotné místo až jako krásné herečky na plátnech kin. Od Antiky po Felliniho ryze mužská záležitost drsné romantiky.

Go top

Děkuji za spolupráci na tomto článku svojí ženě Magdě.

Architektura se běžně inspiruje módou. Je možné, aby tomu bylo i naopak? Muž a Žena. Řím a Paříž. Tvoří krásný evropský pár plný něžné romantiky, ale také spalující vášně. Zkusme si ty dva představit na módním molu…

1 comment

  1. Comment by Petra

    Petra Reply 10.11.2014 at 13:12

    Já bych se ráda oblékala, jak pařížanky!!! P

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Go top